Antichrist

Obrazok
Antikrist

    
Celkové hodnotenie

8.4/10 (5 hlasů)

6.9 out of 10 based on 8921 ratings Země: Dánsko  / Německo  / Francie  / Švédsko  2009 
Trvání: 104 min
Hodnocení: 69%

Žánr: Psychologický, Mysteriózní, Horor, Drama,

Režírujú: Lars von Trier,


OBSAH

Muž (Willem Dafoe) a Žena (Charlotte Gainsbourgová) se vášnivě milují. Černobílé záběry klouzavé kamery si vychutnávají jejich zaujetí sexem. Zároveň sledujeme krůčky dítěte, které se s nadšením blíží směrem k padajícím sněhovým vločkám za otevřeným oknem. Divák již tuší, jak tato scéna dopadne, a tragédie, která se dala snadno odvrátit, samozřejmě navždy změní životy Muže a Ženy. Žena zcela zkolabuje, Muž se snaží zachránit jejich manželství a ulehčit jejich utrpení. Navrhuje společnou terapii v odlehlém dřevěném srubu uprostřed lesů, které, k divákovu překvapení, jako by vystoupily z té nejhorší noční můry. V tu se mění i pobyt manželů a to, co mělo být jejich „rájem“, se stává tím nejhorším peklem. Oživlá příroda a zvrácená psychologie hrají velkou roli v tomto podivném experimentu – vrátí se Muž a Žena jako dvojice, nebo každý sám? Vrátí se vůbec? Jeden z nejkontroverzněji přijatých filmů letošního MFF v Cannes vynesl Charlotte Gainsbourgové Cenu za nejlepší ženský herecký výkon. [44. MFFKV 2009] [FFF 2009]


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Olda54: Francouzský soud rozhodl, že sedm let starý snímek režiséra Larse von Triera nazvaný Antikrist se v celé zemi nesmí nikde promítat. Obsahuje příliš násilné a skutečné sexuální scény, jak informovala agentura AFP.
03. 02. 2016 reagovat
mirko70: Zaujímavé,kedysi chceli zakázať aj Umučenie Krista a nepodarilo sa. Poznáme aj silnejšie scény a premietajú sa po 22.hodine. Otázkou zostáva čo je príliš násilné a čo skutočná sexuálna scéna.
20. 02. 2016 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.