Documents secrets

Obrazok
Moře v plamenech

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 3 ratings Země: Francie  1940 
Trvání: 100 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: Léo Joannon,


OBSAH

Oblast Středozemního moře a souboj dvou špionážních organizací o získání plánů na těžbu paliva z mořského dna oživený milostnou zápletkou, to jsou zásadní atributy filmu DOCUMENTS SECRETS s dynamickým dějem. Režisérem filmu byl zručný tvůrce Léo Joannon, který se nevyhýbal žádnému žánru, scénář vypracoval vyhledávaný Jacques Companéez. Kromě slavné francouzské dvojice v hlavních partech (Marie Déa, Raymond Rouleau) stojí film mimo jiné na výkonu Hugo Haase. Jeho účast zdůrazňují i francouzští filmoví historikové, protože po dobu jeho francouzského exilu (než musel odejít do další emigrace v USA) šlo o jeho jediné vystoupení před kamerou. Haasova osobnost se nakonec filmu stala osudná, protože v průběhu dokončovacích prací došlo ke kapitulaci Francie a německé okupaci značné části území. Herec židovského původu v jedné z hlavních rolí byl pochopitelně nepřípustný pro německou cenzuru, takže film nemohl být uveden v žádné zemi pod německým vlivem, okupovaná Francie se pak stala de facto nepřátelskou zemí pro spojence, tím pádem se snímek nepromítal ani nikde mimo francouzské hranice.
Premiérově byl film uveden až po skončení války v květnu 1945, a to pouze ve Francii. Francouzská kinematografie se však v té době různými způsoby vypořádávala se skončenou válkou a okupací a z dnešního pohledu průměrný špionážní snímek neměl mnoho šancí na uplatnění. Z pohledu českého diváka by byl film nepochybně důležitým dokumentem jako jediný titul natočený Hugo Haasem v době jeho francouzského exilu, dnes se však má za to, že film se bohužel v žádné kopii nedochoval.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.