21 Hours at Munich

Obrazok
Jednadvacet hodin v Mnichově

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

7.2 out of 10 based on 59 ratings Země: USA  1976 
Trvání: 101 min
Hodnocení: 72%

Žánr: Thriller, Drama,

Režírujú: William A. Graham,

Hudba: Laurence Rosenthal,


OBSAH

Snímek natočený podle skutečného teroristického činu arabských fundamentalistů na olympijských hrách.

Drama Jedenadvacet hodin v Mnichově představuje dramatickou rekonstrukci nejtragičtějších dní Olympijských her v Mnichově v roce 1972. Skupina arabských teroristů vtrhla do prostor, kde byli ubytováni izraelští sportovci, dva zavraždila a devět unesla jako rukojmí. Teroristé požadovali mimo jiné propuštění 200 Arabů držených v izraelských vězeních, Izrael ovšem uplatnil svoji (tenkrát ještě neústupnou) politiku v jednání s teroristy a odmítl na jejich požadavky přistoupit. Tento nekompromisní postup nakonec vedl k jedinému možnému konci, dopad tragédie ovšem alespoň trochu zmírňují také chvíle skutečného hrdinství. Hereckému obsazení vévodí William Holden jako šéf mnichovské policie a Franco Nero jako arabský terorista. Původním vypravěčem snímku se pak stal sportovní komentátor Jim McKay, kterého proslavil právě emocionální komentář skutečných mnichovských událostí.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

ika.len: ODPORUCAM - dost detailne popisuje vtedajsiu akciu nemeckej policie proti teroristom, ktoru UKAZKOVO spackala. Zahynuli vtedy vsetci zajati izraelski sportovci a traja z teroristov sa zachranili a po prepusteni boli doma oslavovani ale nepozili si dlho. Vsetci boli neskor zlikvidovani izraelskymi agentmi na prikaz premierky izraela. Tuto akciu tiez popisuje niekolko filmov ako - http://www.movie-download.cz/film/16206-gideonov-mec + http://www.movie-download.cz/film/29988-uloha-zabit# a dalsie.
12. 12. 2012 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.