Revengers, The


Vengadores, LosObrazok
Mstitelé

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.4 out of 10 based on 102 ratings Země: USA  / Mexiko  1972 
Trvání: 106 min
Hodnocení: 64%

Žánr: Western,

Režírujú: Daniel Mann,


OBSAH

Ani jediný nesmí uniknout.
Klasický Peckinpahův western Divoká banda (1969) bývá považován za počátek soumraku tohoto oblíbeného žánru. Oba jeho hlavní protagonisté William Holden a Ernest Borgnine se o tři roky později sešli v jiném příběhu z divokého západu Mstitelé (1972), který ovšem jinak s Divokou bandou nemá nic společného. Na realizaci Mstitelů je patrný vliv evropského spaghetti westernu a jeho zápletka zase trochu připomíná klasický válečný snímek Tucet špinavců (v němž shodou okolností také účinkoval Borgnine). Rodina mírumilovného rančera Johna Benedicta (William Holden) je zmasakrována tlupou Komančů, vedených bělochem Tartem, a muž se rozhodne pro nelítostnou pomstu. V mexickém pohraničním městečku se dohodne se zkorumpovaným velitelem věznice a najme šestici trestanců na údajnou práci v dole. S jejich pomocí hodlá ničemy, opevněné v mexické vesnici, zlikvidovat.
Režisér Daniel Mann (1912–1991), který začínal na Broadwayi a u filmu se uplatnil především adaptacemi divadelních her (Vrať se, Sábinko, Vytetovaná růže, Čajovna U srpnového měsíce), natočil tradiční western se všemi potřebnými atributy a opřel se přitom o kvalitní herecké obsazení. V půltuctu různorodých odsouzenců dostávají největší prostor Woody Strode (bývalý otrok Jób), Roger Hanin (Francouz Quiberon), Jorge Luke (horkokrevný Mexičan Chamaco) a už zmíněný Ernest Borgnine (podlézavý Hoop). Svou poslední filmovou roli irské ženy Elizabeth tu vytvořila Susan Haywardová a v epizodní úloze poručíka se objevil syn hlavního představitele Scott Holden.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.