Soldier Blue

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8 out of 10 based on 46 ratings Země: USA  1970 
Trvání: 115 min (Director's cut: 114 min)
Hodnocení: 80%

Žánr: Historický, Western,

Režírujú: Ralph Nelson,

Hudba: Roy Budd,


OBSAH

Masakr čety americké kavalerie doprovázející dostavník s penězi indiánským kmenem Čejenů přežil pouze mladý vojín Honus Gent a krásná dívka Cresta. Cresta s dostavníkem cestovala do pevnosti Reunion za svým snoubencem, před tím žila dvě léta mezi čejenskými indiány. Sebevědomá dívka a nezkušený mladík se ocitají uprostřed přírody bez koní a přes všechny vzájemné výhrady musí spojit své síly, aby na dlouhé cestě do pevnosti překonali všechny nástrahy. Netuší, že americká armáda se už připravuje na odvetné opatření, jehož cílem má být i odplata za nedávnou potupu u Little Big Hornu. Vesnice Čejenů bude zničena.
Historické anály dále praví, že 29. listopadu 1864 jednotka koloradských dobrovolníků, v počtu více než 700 mužů, zaútočila na pokojnou čejenskou vesnici u říčky Sand Creek v Coloradu. Generál Nelson A. Miles označil tento masakr za "asi nejhorší zločin v historii Ameriky". 


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.