Fear Factor

Obrazok
Faktor strachu

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

5.4 out of 10 based on 8812 ratings Země: USA  2001 
Trvání: 142x60 min
Hodnocení: 54%

Žánr: Soutěžní, Reality-TV,

Režírujú: Randall Einhorn,

Hudba: Russ Landau,


OBSAH

Mimořádně adrenalinová show Fear Factor se v USA vysílá už šestou sezónu, ale úspěšná je i v dalších zemích světa. V každé epizodě šest odvážlivců (v letošní sezóně už nesoutěží jednotlivců, ale čtyři smíšené páry) plní 3 až 4 extrémní úkoly, které vyžadují dost odvahy. Ale nejen to, úkoly musí navíc splnit v co nejkratším čase, neúspěšní soutěžící jsou na konci dne z dalších bojů vyřazeni. Na vítěze čeká zasloužená odměna ve výši 50.000 dolarů. Níže je uveden jen zlomek, že všech šíleností, které už za těch šest let museli soutěžící podstoupit. Zkuste si vybrat, do kterého úkolu byste ještě šli, a které byste nepodnikli ani za nic.

Takřka žádná epizoda se neobejde bez úkolu, ve kterém se překonává strach z výšek. Běžně se tu tak skáče do vody z letící helikoptéry, balancuje na okenní římse ve výšce třináctého patra, přechází na teleskopických chůdách po úzké kládě natažené mezi střechami budov.

Tato soutěž také není pro nikoho, kdo má strach z utopení, protože se dost často plní úkoly pod hladinou. Představte si, že jste pod vodou připoutaní k těžkému závaží. Za jak dlouho najdete ten správný klíč a vyplavete zpět na čerstvý vzduch? Za jak dlouho se dokážete vyprostit z potopeného auta, zachránit přitom maketu dítěte ze zadního sedadla a dostat se včas na hladinu? Klaustrofobici jistě nebudou nadšeni z úkolu, kterým je například prolézt úzkým odpadním potrubím.

Hodně úkolů připomíná spíše kaskadérské kousky z různých filmů a není divu, protože se na jejich přípravě a zabezpečení podílejí specialisté přímo z Hollywoodu (např. kaskadéři z filmu Jurský Park nebo Matrix). Soutěžící si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet skoky autem do dálky, podjíždění rychle jedoucího náklaďáku mezi jeho přední a zadní nápravou, projdou se po křídle letícího dvouplošníku, skáčí z jednoho motorového člunu do druhého, skáčí ze střechy jednoho náklaďáku na druhý, slézají vagón uhánějícího vlaku.

A pak tu máme roztomilá zvířátka. Co takhle například pokrýt si celé tělo včelím rojem, nechat po sobě lézt krysy, masožravé červy, ropuchy, tarantule a krajty, plavat v akváriu plném piraní, elektrických úhořů a malých aligátorů.

Anebo podojit obyčejnou kozu, ale bez použití rukou, jenom vlastnimi ústy… Śtáb musí být v tomto směru opravdu zvrácený, protože jejich oblíbeným úkolem je v puse přenášet z jednoho místa na druhé chcíplé krysy a chobotnice nebo ještě živé žížaly, škorpióny, pijavice, obrovské šváby, cvrčky a červy. Často je také úkolem pouze pomocí úst vylovit nějaký předmět z nádoby plné prasečí krve, zkyslého mléka, inkoustu z chobotnic, hovězích vnitřností včetně sleziny, mozku a míšní tekutiny… zkrátka samých fajnových zbytků. Pokud si myslíte, že nic nechutnějšího už být nemůže, tak raději tento odstaveček rovnou přeskočte. Pro soutežící je totiž 50.000 dolarů dost silná motivace, aby snědli například býčí varlata, vypili celé pštrosí vejce, slupli deset živých slimáků, pochutnali si na sushi z vnitřností chobotnice a zapili to buď koktejlem z rozmixované krysy nebo džusem z madagaskarských švábů a stonožek.

A jako dezert například křupavé mandelinky, luční koníky nebo africké pavouky. Štáb tedy musel přitvrdit a nechal si od amerického ministerstva zemědělství poslat seznam všeho, co se ze živočišné říše dá bez potíží sníst. Ze seznamu byli hodně nadšeni a na jídelníček Fear factor tak zařadili ještě takové delikatesy jako: velrybí sperma, jelení, losí a býčí penis, koňský konečník, kravský mozek, míchu a oči, prasečí dělohu anebo balut (filipínskou pochoutku), což je vařené kachní vejce s napůl vyvinutým embryem. Dobrou chuť…

Do soutěže Fear Factor se může přihlásit každý (pokud na to má samozřejmě žaludek), pro zpestření se ale čas od času vysílá speciální díl, do nějž jsou pozvané například modelky, missky a herecké celebrity, které plní naprosto stejné nechutné úkoly.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.