Pieta per chi cade

Obrazok
Soucit s padlými

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Itálie  1953 
Trvání: 84 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Mario Costa,


OBSAH

Anna Savelli je přesvědčená, že její manžel Carlo zahynul ve válce, a nebrání se citům, jimiž ji zahrnuje Andrea Mari. Carlo se ale k překvapení všech po letech vrací a svého soka v lásce Andreu zabije. Carlo je postaven před soud a Anna upadá do depresí, jejich dcera Bianca začne chovat nenávist k matce, jíž dává vinu za rodinnou tragédii a odchází k tetě Eugenii. Nakonec se ale Bianca vrací k matce, aby ji ochránila před sebevražednými úmysly.
Melodramatický příběh zaměřený na vyhrocené mezilidské vztahy v rodině Soucit s padlými (Pieta per chi cade) natočil režisér Mario Costa, který o rok dříve slavil velký úspěch se svým jiným filmem Odpusť (Perdonami). I když nedosáhl takového komerčního výsledku, do Soucitu s padlými se mu podařilo angažovat skutečně hvězdné obsazení, mužské party zajistili nejoblíbenější romantičtí hrdinové té doby jako Amedeo Nazzari, Andrea Checchi nebo Massimo Serato. Výčitkami svědomí sužovanou Annu hrála mezinárodní hvězda Nadia Gray, její dceru Biancu ztvárnila vycházející italská star Antonella Lualdi. Za zmínku stojí i postava marnotratné tety Eugenie, kterou hrála Lída Baarová; ta se ostatně objevila i v prvním Costově filmu natočeném ještě za války. Lída Baarová ve svých pamětech napsala, že právě Soucit s padlými jí umožnil pozdější participaci na legendárním Felliniho filmu Darmošlapové (I vitelloni). Film měl v Itálii premiéru 17. března 1954 a s časovým odstupem jej pak uvedly i další země v západní Evropě.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.