En cas de malheur

Obrazok
V případě neštěstí

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.8 out of 10 based on 21 ratings Země: Francie  / Itálie  1958 
Trvání: 105 min
Hodnocení: 78%

Žánr: Drama,

Režírujú: Claude Autant-Lara,


OBSAH

Dvě mladé dívky se dopustí loupeže klenotnictví, na útěku ale dojde k napadení a zranění staré ženy. Jedna z dívek, Yvette, bývalá prostitutka, si najme kvalitního advokáta a dobře mu zaplatí. Právník André Gobillot dosáhne u soudu úspěchu a s Yvette naváže intimní nemanželský vztah. Yvettin bývalý přítel se jí ale nehodlá vzdát...
Slavný francouzský režisér Claude Autant-Lara tvořil v padesátých letech kvalitní kriminální snímky, které sice měly poměrně moderní ráz, ale zdaleka nemohly konkurovat titulům nastupující nové vlny. Nicméně, Autant-Lara vsázel na realistické zobrazení tehdejší francouzské společnosti a vztah movitého právníka s mnohem mladší prostitutkou byl významnou sondou své doby. Na úspěchu snímku měli značný podíl herci zvučných jmen jako Jean Gabin a Brigitte Bardot, kteří podali věrohodné výkony. V epizodní roli se ve filmu mihla Daniela Bianchi, později slavná z filmu SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA. Soudobou kritikou byl sice film odmítnut jako nemorální, ale dnes patří ke klasice francouzského kriminálního žánru. Ve Francii měl film premiéru 17. září 1958 a v kinech jej viděly přes tři milióny diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.