Cyrano et d'Artagnan

Obrazok
Cyrano a D'Artagnan

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  / Španělsko  1963 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Dobrodružný,

Hudba: Michel Magne,


OBSAH

Francie, 1642. Dva rivalové u francouzského dvora, kardinál de Richelieu a mladý vévoda de Cinq-Mars jako favorit Ludvíka XIII. bojují o své mocenské pozice. Cyrano z Bergeracu je pověřen doručením důležitého poselství pro královnu Annu Rakouskou, na cestě z Gaskoňska se setkává se svým krajanem, rytířem d'Artagnanem, a spolu jsou vystaveni nebezpečným dobrodružstvím...
Slavný francouzský režisér Abel Gance pracoval od svých počátků v éře němého filmu s historickými tématy. V polovině šedesátých let vytvořil scénář, v němž spojil dvě velké postavy francouzského divadla a literatury – Cyrana z Bergeracu a Dumasova mušketýra d'Artagnana, do scénáře byly navíc zakomponovány prvky z dramatu Marion Delorme od Victora Huga. Fiktivní setkání stěžejních postav francouzského kulturního dědictví bylo založeno na Ganceho snaze o zajímavé dialogy, velkoryse plánovaná realizace ale ztroskotala na vysokých finančních nákladech a film byl nakonec odkázán do pozice převážně studiové a málo zajímavé podívané. Odborná kritika film již dopředu odsoudila, což se projevilo i v komerčním neúspěchu a titul nakonec znamenal finanční krach pro zúčastněného producenta. Ve Francii měl film premiéru 22. října 1964; k neúspěchu byl odsouzen prakticky od počátku, protože v daném roce bodovaly filmy jako MUŽ Z RIA, ČERNÝ TULIPÁN, první díl ANGELIKY nebo začátek slavné četnické série.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.