Grand carnaval, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Tunisko  1983 
Trvání: 130 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Komedie,

Režírujú: Alexandre Arcady,

Hudba: Serge Franklin,


OBSAH

Druhá světová válka, rok 1942. V severní Africe se vyloďují spojenecká vojska a obyvatelé malého městečka propadnou nespoutanému veselí. Na oslavu příchodu vojáků chtějí uspořádat karneval, přílišné veselí v době zuřící války se ale příliš nelíbí starostovi Labrouchovi a majiteli kavárny Castellimu, kteří patří k nejvlivnějším osobnostem v oblasti, jejich spojení proti obyvatelům ale narušuje jejich letité přátelské soupeření.
Po předchozí gangsterce se režisér Alexandre Arcady vrátil ke svému oblíbenému tématu, kterým bylo rodné Alžírsko. Odlehčený pohled na události druhé světové války byl v jeho podání ozvláštněn zasazením děje do severní Afriky. Válka zde vlastně vůbec není podstatná, vytváří pouze dobový rámec pro dojemně úsměvný příběh dvou soupeřů v malém městě. Naopak zde vysvítají budoucí problémy francouzských kolonizátorů v Alžírsku, které nedlouho po válce vedly k národní osvobozenecké válce proti Francii. Film LE GRAND CARNAVAL je zajímavý právě v tom, že končí osobním usmířením dvou mužů z opačných stran, ale otázku obecného nepřátelství mezi Francouzi a Alžířany ponechává otevřenou. Ve snímku vyniká především práce s kamerou a herecké výkony obou hlavních představitelů (Noiret, Hanin), jako asistent režiséra na filmu pracoval dnes slavný Luc Besson. Film měl premiéru v prosinci 1983 a ve srovnání s jinými Arcadyho filmy neměl takový úspěch, i když jej v kinech vidělo bezmála půldruhého miliónu diváků (za rok 1983 se v celkové návštěvnosti biografů umístil na 35. místě).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.