Témoin, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1978 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Krimi,

Režírujú: Jean-Pierre Mocky,

Hudba: Piero Piccioni,


OBSAH

Italský malíř Antonio opravuje staré obrazy v katedrále v Remeši, kam byl pozván svým přítelem, podnikatelem Maurissonem. Ten se dopustí zločinu a uškrtí mladou dívku z chrámového sboru. Antonio byl náhodným očitým svědkem, ale nechce přítele prozradit. Protože ale mrtvá dívka byla Antoniovou modelkou, podezření padá na něj, vyšetřující inspektor se však domnívá, že Antonio zná pravdu a naléhá na něj. Maurisson je nešťastnou náhodou zastřelen a Antonio tak ztrácí možnost se očistit...
Film SVĚDĚK (Le témoin) natočil režisér Jean-Pierre Mocky a podařilo se mu po několika letech znovu zaujmout diváky i odbornou kritikou. Základem byla solidní literární předloha, novela Shadow of a doubt z roku 1961 od amerického spisovatele Harrisona Judda. Stejně jako v jiných případech si Mocky napsal sám scénář, ale tentokrát na něm spolupracoval také s několika italskými scénáristy. Italové se na vzniku filmu podíleli i v jiných oborech, hudbu například dodal slavný skladatel filmů neorealistické vlny, Piero Piccioni, v hlavní roli se ostatně objevil také Ital, a sice Alberto Sordi. Poprvé se v tomto filmu Mocky sešel také s Philippem Noiretem. Vzhledem k umístění děje byly exteriérové záběry pořízeny převážně v Remeši, interiérové scény byly natočeny ve filmových ateliérech v Římě. Francouzská premiéra proběhla 20. září 1978.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.