Du Guesclin

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.8 out of 10 based on 18 ratings Země: Francie  1949 
Hodnocení: 78%

Žánr: Drama, Historický,


OBSAH

Významný francouzský vojevůdce Bertrand Du Guesclin, pozdější hrabě de Longueville, patřil k předním osobnostem dějin stoleté války. Pocházel ze šlechtické rodiny z Bretaně (byl také známý pod přezdívkou Bretaňský orel) a od počátků bojů s Anglií proslul jako vynikající stratég a statečný vojevůdce. V průběhu několika málo let dosáhl nejen důležitých vojenských úspěchů, ale jeho kariéru doprovázel i společenský vzestup a nakonec se v roce 1370 stal vrchním velitelem francouzské armády. Za stoleté války dokázal Angličanům odejmout většinu dosud držených území ve Francii včetně důležitého přístavu v Calais. Padl při obléhání Chateaunef de Randon v červenci 1370.
Životní příběh slavného francouzského rytíře převedl na plátno koncem čtyřicátých let 20. století Bernard de Latour, který se filmovou režií uvedl v tomto jediném případě (byl také spoluautorem scénáře). Magnetem pro diváky byl především populární herec Fernand Gravey v hlavní roli, dosud známý spíše ze společenských komedií a melodramat, v ženských rolích se pak uplatnily dobové hvězdy jako Junie Astor nebo Ketti Gallian. Film se natáčel od června do listopadu 1948, premiéra proběhla až 3. června 1949. V prvním týdnu promítání dosáhl s více než 80 000 diváky na první příčku úspěšnosti, v celkovém srovnání za rok 1949 ale nijak velký úspěch nezaznamenal.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.