Lacenaire

Obrazok
The Elegant Criminal

    
Celkové hodnotenie

nan/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1990 
Trvání: 125 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Životopisný, Drama,

Režírujú: Francis Girod,


OBSAH

Francie, třicátá léta 19. století. Pierre-François Lacenaire je nejznámějším zločincem v zemi. Od dětství bojoval proti pohodlí buržoazní třídy, z níž sám vzešel. Byl vyloučen z jezuitského semináře, svým chováním a spisy si znepřátelil církev, armádu i vyšší společenské třídy, nakonec skončil jako sériový vrah. Film popisuje jeho poslední dny ve vězení, kdy čekal na popravu a sepisoval své paměti, které měly vyjít až po jeho smrti.
Film LACENAIRE natočil slavný režisér Francis Girod, který spolu s Georgesem Conchonem byl také autorem scénáře. Ve filmu sledujeme Lacenairovy dny v cele smrti, v retrospektivách se zároveň vracíme ke starším událostem, které vysvětlují jeho životní osudy a pohnutky, z nichž vraždil. Dle mínění kritiků se zdaleka nejedná o nejlepší Girodův film, nicméně věrohodné zpracování dobových reálií a především výkon Daniela Auteuila v hlavní roli jej pozdvihuje z průměru. Ve Francii měl film premiéru v prosinci 1990 a v následujícím roce byl ve dvou kategoriích nominován na Cézara.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.