Paltoquet, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1986 
Trvání: 92 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Michel Deville,


OBSAH

Čtyři staří přátelé – novinář, obchodník, doktor a profesor – se každý večer scházejí v baru a hrají karty. V průběhu jejich každodenních večerních rituálů se barman, zvaný Mamlas, cítí být z povzdálí sledován záhadnou ženou v bílém. Jednoho dne je v blízkosti baru objeveno mrtvé tělo a policie brzy dojde k závěru, že vrahem musí být jeden ze čtyř karetních hráčů. Všechny důkazy směřují k doktorovi, ale záhy se ukáže, že věci se mají úplně jinak...
Film LE PALTOQUET (Mamlas) je ve své podstatě kriminálkou, ale režisér Michel Deville mu svým režijním přístupem dodal zvláštní atmosféru; příběhu chybí klasické detektivní atributy, naopak jsou zdůrazněny četné nevysvětlené záhady v osobách a jejich chování. Minimalistické pojetí filmu navíc dehonestuje tehdejší hollywoodský boom hvězd a velkofilmů s Devillovým názorem, že pár kvalitních herců stačí k natočení dobrého filmu. Film až do konce nechává diváka tápat a i po závěru po něm zůstává řada nezodpovězených otázek, patří však k výborným zástupcům tohoto stylu filmů osmdesátých let. Do rolí postav se záhadným charakterem byli vybráni přesně odpovídající herci a Jeanne Moreau byla za svou úlohu nominována na Cézara (jednalo se o první spolupráci této slavné herečky s Devillem). Ve Francii měl film premiéru 13. srpna 1986.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.