Tricheurs, Les

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.1 out of 10 based on 20 ratings Země: Francie  / Itálie  1958 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 71%

Žánr: Drama,

Režírujú: Marcel Carné,


OBSAH

Bob Letellier je mladý student pocházející ze středostavovské rodiny. Osudovým se pro něj stává setkání s volnomyšlenkářským rebelem Alainem a jeho partou přátel. Tito mladí lidé odmítají pracovat a budovat hodnoty, smyslem jejich života je bezstarostné užívání mládí. Na jednom večírku potkává Bob dívku Mic, která touží po luxusním autě. S pomocí Bobových peněz se jí podaří auto koupit. Když pak zjistí, že je těhotná, její přítelkyně Clo pátrá po otci a žádá Boba, aby se s Mic oženil. Bob však prohlásí, že s Clo nemají žádný vztah, což nakonec vyústí v tragédii.

Režisér Marcel Carné od počátku třicátých let patřil k uznávaným tvůrcům francouzského filmu a vždy kladl důraz na kvalitu. Filmem LES TRICHEURS (Podvodníci) podal zajímavý pohled na život současné mládeže a svým způsobem jím navázal na své starší snímky NÁBŘEŽÍ MLH (1938) nebo DĚTI RÁJE (1945). Tvůrci nastupující generace francouzské nové vlny film odsoudili jako povrchní a průměrný, na druhou stranu zobrazení bezuzdného stylu života mladých bylo natolik provokující, že v některých částech Francie byl film dokonce zakázán.
Pro hlavní role Boba a Alaina počítal Carné původně s Alainem Delonem a Jean-Paul Belmondem, nakonec ale obsadil Charriera a Terzieffa – právě jeho výkon patří k největším kladům filmu. Belmondo dostal menší roli, ale nijak neměl možnost na sebe výrazněji upozornit. Film se natáčel od března do července 1958 převážně ve studiových interiérech, produkovaly jej dvě francouzské společnosti a jedna italská. Premiéra proběhla 10. října 1958, následoval výrazný komerční úspěch a film v kinech vidělo bezmála pět miliónů diváků; spolu s BÍDNÍKY z téhož roku tedy šlo o nejúspěšnější francouzský film za rok 1958. Carné téhož roku získal Velkou cenu Cinéma français.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.