À pied, à cheval et en voiture

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

4.6 out of 10 based on 13 ratings Země: Francie  / Itálie  1957 
Trvání: 87 min
Hodnocení: 46%

Žánr: Komedie,

Režírujú: Maurice Delbez,


OBSAH

Krásná Mireille Martinová se zasnoubí s Paulem z bohaté rodiny de Grandlieu. Pan Martin je pozván k jeho rodině, cítí ale, že sociálním postavením se nemůže rovnat rodině budoucích příbuzných. Rozhodne se proto zakoupit automobil, aby se učinil lepším a bohatším, než ve skutečnosti je. Jeho plán však dostává řadu trhlin, nakonec se mu v rychlosti podaří získat řidičský průkaz, ovšem autem, které koupí, těžko někoho oslní.
Film PĚŠKY, NA KONI A VOZEM (A pied, a cheval et en voiture) natočil málo zkušený režisér Maurice Delbez, který dosud pracoval jako asistent režie u slavnějších filmařů. Temperamentním hereckým výkonem oživil komedii osvědčený komik Noël-Noël, v jedné z hlavních rolí zazářil také v té době velmi populární komik Darry Cowl, diváci si pomalu zvykali i na Sophii Daumier, těžící z fyzické podoby s Brigitte Bardot, postavu bohatého pana Grandlieu hrál Aimé Clariond, zavedený představitel mužů z vyšších vrstev. V jedné z menších rolí se zde objevil také začínající J. P. Belmondo.
Natáčelo se od května do července 1957 ve studích Eclair, premiéra proběhla 11. září 1957. Z pohledu současného diváka se tato komedie jeví jako značně zastaralá, situační komika i slovní humor jsou dávno přežité, prověrkou časem prošly snad jen některé vizuální gagy. Ve své době se ale film těšil značné oblibě a s návštěvností bezmála tří a půl miliónu diváků se zařadil mezi nejúspěšnější tituly roku 1957. To také vedlo k dalšímu pokračování v následujícím roce (PĚŠKY, NA KONI A NA RAKETĚ, 1958), tentokrát s jiným režisérem, ovšem již nikoli s takovým úspěchem.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.