Chemin des écoliers, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.5 out of 10 based on 16 ratings Země: Francie  / Itálie  1959 
Trvání: 81 min
Hodnocení: 85%

Žánr: Dobrodružný,

Režírujú: Michel Boisrond,


OBSAH

Paříž, 1943. Sedmnáctiletý student Antoine udržuje milostný vztah se starší provdanou ženou Yvette, jejíž manžel je vězněn německými okupanty. Antoine se jí snaží pomoci v těžké životní situaci, proto se se svým přítelem Pierrem pustí do obchodů se šampaňským na černém trhu. Šampaňské dodávají do restaurací navštěvovaných Němci a kolaboranty. Když se to dozví Antoinův otec, čestný vlastenec a svědomitý pracující muž, dostane se se synem do ostrého sporu.
Film CESTY ŠKOLÁKŮ (Le chemin de ecoliers) natočil zručný režisér Michel Boisrond podle stejnojmenného románu Marcela Aymé (1902-1965), který vyšel krátce po druhé světové válce (1946). Pro film román upravili známí scénáristé Jean Aurenche a Pierre Bost. Za zmínku stojí především herecké obsazení, v němž se setkaly již zavedené hvězdy jako Bourvil nebo Paulette Dubost a začínající osobnosti typu Alaina Delona nebo Jean-Claude Brialyho. Film sám o sobě je spíše průměrný a je typickým produktem kinematografie padesátých let (z adaptací díla Marcela Aymé je podstatně zdařilejší o tři roky starší film NAPŘÍČ PAŘÍŽÍ, také s Bourvilem), nicméně díky zajímavému hvězdnému obsazení má své místo v historii francouzského filmu. Natáčení proběhlo ve francouzsko-italské koprodukci převážně v ateliérech během jarních měsíců 1959 a premiéra se konala 23. září 1959. V kinech dosáhl značného úspěchu, což lze doložit návštěvností přes dva a půl miliónu diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.