Un témoin dans la ville

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.9 out of 10 based on 14 ratings Země: Francie  / Itálie  1959 
Trvání: 86 min
Hodnocení: 89%

Žánr: Thriller, Drama,

Režírujú: Edouard Molinaro,

Hudba: Barney Wilen,


OBSAH

Paní Ancelinová je zavražděna, její vrah a milenec v jedné osobě, Verdier, je ale zproštěn viny. Manžel zavražděné proto vezme spravedlnost do svých rukou a Verdiera sám zlikviduje. Hned po činu jej ale zahlédne taxikář, kterého si předtím Verdier zavolal, Ancelin se cítí v ohrožení, i když nemá jistotu, jestli byl viděn přímo při vraždě. Druhý den se vydává za zákazníka, aby měl taxikáře Lamberta celý den na očích a je odhodlán k jeho odstranění. Lambert vycítí nebezpečí, zalarmuje svou snoubenku Liliane i kolegy taxikáře a začíná boj o život.

Film Svědek ve městě (Un témoin dans la ville) natočil tehdy začínající režisér Édouard Molinaro, na scénáři se kromě něj podíleli osvědčení tvůrci dialogů Georges a André Tabetovi, ale také pozdější slavný režisér Gérard Oury nebo i významný producent Alain Poiré. Hlavní roli Ancelina ztvárnil Lino Ventura, v postavách taxikáře Lamberta a jeho snoubenky to byl italský herec Franco Fabrizi a původem tuniská kráska Sandra Milo. V dalších rolích až k epizodním výstupům se pak objevila řada dalších významných osobností francouzského herectví. Film byl natočen v průběhu ledna a února 1959, premiéra proběhla 8. května 1959. V kinech jej vidělo více než jeden a půl miliónu diváků, a i když se z dnešního pohledu nejedná o nijak zásadní titul, dokresluje umělecký růst Lina Ventury koncem padesátých let.


Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.