Col ferro e col fuoco

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Itálie  / Francie  / Jugoslávie  1962 
Trvání: 112 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Dobrodružný, Akční,

Režírujú: Fernando Cerchio,

Hudba: Francesco De Masi, Giovanni Fusco,


OBSAH

V polovině 17. století vypuká na Ukrajině Chmelnického povstání, které je destruktivní pro zemi, ale i pro Poláky, kteří se stávají oběťmi hromadného vyvražďování. V polské armádě, která má za úkol povstání potlačit, bojuje plukovník Jan Ketusky, který ve stepi náhodou zachrání kněžnu Kurzevitchovou s neteří Helenou. Do Heleny se zamiluje, zároveň ale o ni usiluje kozácký vůdce Bohun. Ten kněžnu zavraždí a Helenu unáší. Ketusky se pak zúčastní bojů s kozáky, přitom po celé Ukrajině hledá ztracenou Helenu.
Film Ohněm a mečem (Col ferro e col fuoco) byl natočen podle stejnojmenného románu Henryka Sienkiewicze. Zatímco ale Sienkiewiczova předloha měla významný vlastenecký podtext, tuto linii režisér Fernando Cerchio potlačil a soustředil se na dobrodružnou a romantickou složku příběhu. Film byl natočen ve francouzsko-italské koprodukci, exteriérové scény byly pořízeny v Jugoslávii. Hlavní roli plukovníka Ketuskyho (v literární předloze jako Skrzetuski) ztvárnil populární Pierre Brice ještě před svou nejslavnější rolí Vinnetoua, do postav Heleny a jejího únosce Bohuna byli angažováni američtí herci Jeanne Crain a John Drew Barrymore. Kněžnu Kurzevitchovou hrála významná divadelní herečka Elena Zareschi. Film měl premiéru v květnu 1963, byl uveden ve většině západní Evropy a také v USA, dnes je díky osobnosti autora předlohy poměrně populární též v Polsku.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.