Dominatore dei sette mari, Il

Obrazok
Seven Seas to Calais

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 4 ratings Země: Itálie  1962 
Trvání: 102 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Dobrodružný,

Režírujú: Primo Zeglio, Rudolph Maté,


OBSAH

Proslulý námořník Francis Drake se plaví po evropských mořích a se souhlasem královny Alžběty I. přepadává španělské lodě. Po návratu do Anglie je pasován na rytíře a získává i část uloupené kořisti. Ve službách královny Alžběty se pak podílí na likvidaci spiknutí ve prospěch Marie Stuartovny.
Film Vládce sedmi moří (Il dominatore dei sette mari) vznikl ve společné režii odborníka na dobrodružný žánr Primo Zeglia, spolu s ním se na realizaci podílel polský rodák působící v USA Rudolph Maté. Dobrodružný snímek vycházející ze skutečných událostí 16. století je pochopitelně obohacen o romantickou zápletku, která ovšem posouvá film mimo historickou realitu. Pro bitevní scény na moři byly postaveny věrohodné kopie lodí, jejichž stavba trvala jeden rok a i když budily zdání věrohodných maket, musely být vybudovány tak, aby byly schopny pojmout dvacetitunové technické zázemí potřebné pro natáčení. Exteriérové scény byly natočeny na moři poblíž Neapole, další natáčení probíhalo v Římě, kromě elitního hereckého obsazení v hlavních rolích bylo angažováno i 2000 komparzistů.
Do hlavní role Sira Francise Drake byl obsazen původem australský herec Rod Taylor, známý například z Hitchcockových Ptáků, anglickou královnu ztvárnila americká herečka Irene Worth. Z dalšího mezinárodního obsazení si můžeme povšimnout Terence Hilla v úloze spiklence Babingtona (v titulcích byl uveden ještě pod svým vlastním jménem Mario Girotti), zajímavý výkon podal také Arturo Dominici v roli španělského vyslance. Premiéra proběhla v roce 1962 v Itálii, v následujícím roce uvedla titul většina západoevropských zemí, v USA se film promítal pod názvem Seven Seas to Calais.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.