Coplan sauve sa peau

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1968 
Trvání: 110 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Krimi, Dobrodružný, Akční,


OBSAH

Agent Coplan pobývá v Istanbulu, kde se setkává s Marou, svou dávnou známou. Mara je ale vzápětí zavražděna a její mrtvé tělo je nalezeno v Bosporu. Coplan se na vlastní kůži a přes odpor místní turecké policie i tajných služeb snaží objasnit její smrt a vyhledá proto její sestru, tanečnici Evu. Pátrání vede do tajemného zámku v nehostinné hornaté krajině, kde žije šílený vědec s touhou zničit Zemi pomocí atomové bomby.
Postava agenta Coplana se těšila zájmu filmařů od konce padesátých let a svou tvář mu postupně propůjčilo několik herců, posledním z nich byl mexický rodák Claudio Brook, který působil ve Francii. Jeho ženským protějškem ve filmu COPLAN ZACHRAŇUJE KŮŽI (Coplan sauve sa peau) byla britská herečka Margaret Lee, která byla do podobného žánru v té době hojně obsazovaná v různých zemích, tady hrála roli zavražděné Mary a její sestry, tanečnice Evy. I v dalších rolích se objevily známé tváře, kterým byl taktéž blízký špionážní žánr (Bernard Blier, Klaus Kinski). Ve francouzsko-italské koprodukci byla režie svěřena začínajícímu Yvesu Boissetovi. I když film nevybočuje z dobového průměru, již tady můžeme pozorovat některé prvky známé z Boissetových pozdějších snímků, jimiž významně obohatil francouzskou kinematografii. Film měl premiéru souběžně ve Francii a Itálii v létě 1968, v kinech zaznamenal však jen malý ohlas.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.