Au-delà des grilles


Mura di Malapaga, LeObrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  / Itálie  1949 
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: René Clément,

Hudba: Roman Vlad,


OBSAH

Pierre je po vraždě milenky na útěku před policií a odcestuje do Janova. Kvůli vyhledání zubaře je nucen opustit svůj úkryt na lodi a setkává se se servírkou Martou. Ta mu chce pomoci, ale do jejich rodícího se vztahu zasáhne Martina dcera...
V pořadí pátý celovečerní film slavného francouzského režiséra René Clémenta a také jeho první mezinárodní úspěch. Na filmu se podílela řada italských tvůrců, natáčení probíhalo v ateliérech v Římě, exteriérové scény byly pořízeny v Janově. Proto je také film známější pod italským názvem LE MURA DI MALAPAGA. Snímek má charakter doznívajícího poetismu třicátých let, ale disponuje již i prvky neorealismu, typického pro italskou kinematografii pozdějšího období. Z dnešního pohledu se nejedná o Clémentův nejlepší film, ostatně již soudobá kritika vytkla režisérovi až přehnané melodramatické vyznění (podtržené výraznou hudební stránkou) a předvídatelný konec. Za zmínku ale stojí výborné herecké výkony obou hlavních představitelů (Isa Miranda byla oceněna jako nejlepší herečka na festivalu v Cannes) a film v roce 1951 jako první francouzský titul získal Oscara.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.