Désordre et la nuit, Le

Obrazok
Noc a zmatek

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.7 out of 10 based on 25 ratings Země: Francie  1958 
Trvání: 93 min
Hodnocení: 87%

Žánr: Romantický, Thriller, Krimi,

Režírujú: Gilles Grangier,


OBSAH

Inspektor Georges Vallois je pověřen vyšetřováním vraždy Alberta Simoniho, majitele nočního klubu. První podezřelou se stává Lucky Fridel, mladá německá zpěvačka, která přišla do Paříže zkusit štěstí. Lucky s Valloisem navážou intimní vztah, přestože inspektor později zjistí, že Lucky je drogově závislá. Rozhodne se ale mladou ženu uchránit před policií, ukryje ji do bezpečí a zahájí své soukromé vyšetřování. Má teorii, že skutečným vrahem je ten, kdo Lucky dodává drogy...
Film NOC A ZMATEK je výsledkem opětovně úspěšné spolupráce režiséra Gillese Grangiera a herce Jeana Gabina; vznikl podle románu Jacquese Roberta. Titul řadíme do žánru tzv. noir filmů, kterých v 50. letech vznikla ve Francii celá řada. Koncem 50. let se však již začal klást důraz i na jiné aspekty tohoto stylu, proto je film NOC A ZMATEK oživen intimním vztahem stárnoucího policisty a podezřelé mladé dívky, je tu i větší propracovanost v dialozích. Důležitou složkou filmu je také všudypřítomná jazzová hudba a v neposlední řadě zaujme nevelká role stárnoucí hvězdy Danielle Darrieux. Film NOC A ZMATEK byl natočen v poměrně krátkém čase v prvních měsících roku 1958 a premiéru měl 14. května 1958.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.