È più facile che un cammello...

Obrazok
Twelve Hours to Live

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.5 out of 10 based on 11 ratings Země: Itálie  / Francie  1950 
Trvání: 81 min
Hodnocení: 75%

Žánr: Fantasy, Drama,

Režírujú: Luigi Zampa,

Hudba: Nino Rota,


OBSAH

Bohatý průmyslník Carlo Bacchi zahyne při automobilové nehodě a za svůj neuspořádaný život se dostává do pekla. Před ďáblem se ale snaží obhájit své hříchy a nakonec dostává dvanáct hodin na odčinění alespoň jednoho ze svých špatných činů. V civilním životě však rychle zapomíná na podmínky, za kterých mu byl návrat umožněn.
Film Spíš projde velbloud (È più facile che un cammello) vznikl v režii významného neorealistického tvůrce Luigiho Zampy, který se opřel o práci kvalitních scénáristů. Právě spolupráce autorů scénáře se nakonec neblaze podepsala na jejich další tvorbě. Autorem námětu byl Cesare Zavattini, který však nebyl o kvalitě své práce příliš přesvědčen, předlohy se ale chopili Suso Cecchi d′Amico a Vitaliano Brancati. Když byl pak film za značného nezájmu uveden na festivalu v Benátkách, Zavattini se od něj důrazně distancoval s tím, že se scénářem nemá nic společného. Tím skončila jeho dosud plodná spolupráce s Cecchim d′Amico. Filmu nepomohlo ani hvězdné obsazení v čele s Jeanem Gabinem a ženskými hvězdami tehdejšího italské kinematografie (Mariella Lotti, Elli Parvo). Například ve Francii dosáhl návštěvnosti necelých 700.000 diváků, zatímco jiné Gabinovy filmy měly tehdy úspěch několikanásobně vyšší.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.