Septième juré, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  1962 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Georges Lautner,


OBSAH

Grégoire Duval, lékárník a vážený místní občan, v návalu šílenství zavraždí na pláži neznámou mladou ženu. Z místa činu prchá a chová se, jako by se nic nestalo. Z vraždy je obviněn milenec zavražděné, Sylvain Sautral. Dostává se před soud, jehož členem je jako sedmý porotce i Duval. Toho pronásledují výčitky svědomí a snaží se Sautralovi pomoci, protože jako jediný zná pravdu. Soud i veřejné mínění mají však jasno o Sautralově vině a nezdá se, že by se Duvalovi podařilo zvrátit průběh procesu.
Bernard Blier je u nás známý spíše díky komediálním rolím, ve filmu Sedmý porotce (Le septième juré, 1961) však v hlavní úloze podal jeden ze svých mistrovských výkonů v rámci dramatického žánru. Film natočil dnes již slavný režisér Georges Lautner, tehdy však teprve stál na počátku své filmové dráhy. Za předlohu mu posloužil román Francise Didelota, natáčení probíhalo v listopadu a prosinci 1961 v pařížských ateliérech a ve městě Pontarlier na hranicích se Švýcarskem. Film měl premiéru 18. dubna 1962 a ve francouzských kinech jej vidělo přes milión diváků. Nové, televizní verze se stejným názvem se Didelotova předloha dočkala v roce 2007.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.