Vive Henri IV... vive l'amour!

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1961 
Hodnocení: 0%

Žánr: Komedie,

Režírujú: Karen Black,


OBSAH

Francie, rok 1609. Stárnoucí král Jindřich IV. má manželku a oficiální milenku, kromě toho udržuje ještě další milostné vztahy. Nyní se ale bláznivě zamiluje do šestnáctileté Charlotte de Montmorency, dcery jednoho ze svých maršálů. Aby ji měl nablízku u dvora, rozhodne se ji provdat za svého příbuzného knížete de Condé. Má ale plán, že o svatební noci novomanžela zastoupí v loži. S tím ale Condé nesouhlasí a mladou novomanželku odváží do Bruselu…
Režisér Claude Autant-Lara vytvořil na přelomu padesátých a šedesátých let několik výrazných filmů, i s historickou tématikou, tato rozverná historická komedie ale v jeho tvorbě poněkud zapadá, z podobně laděných filmů měly v daném roce podstatně větší úspěch tituly jako Tři mušketýři, Kapitán Fracasse, Kněžně de Cléves nebo vlastní Autant-Larův film Hrabě Monte Christo. Jako námět ke scénáři si Autant-Lara zvolil skutečnou epizodu poslední lásky slavného francouzského krále krátce před jeho násilnou smrtí. Přes angažování renomovaných scénáristů a poměrně výrazné herecké obsazení film zdaleka neměl očekávaný úspěch, již dobová kritika mu vyčetla příliš šablonovité pojetí postav a vzhledem k žánru poměrně málo humoru. Za zmínku stojí, že kostýmy k filmu navrhla Rosine Delamere, která v té době pracovala na řadě historických filmů, zaměstnával ji především režisér Bernard Borderie. Za pozornost také stojí nevelká postava španělského vyslance, kterou ztvárnil slavný italský režisér Vittorio de Sica. Film VIVE HENRI IV., VIVE L'AMOUR! měl premiéru 5. dubna 1961 a ani v premiérovém nasazení se příliš neprosadil. V celkové návštěvnosti francouzských kin zůstal těsně pod hranicí jednoho miliónu diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.