Salaire de la peur, Le

Obrazok
Mzda strachu

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8.7 out of 10 based on 978 ratings Země: Francie  / Itálie  1953 
Trvání: 156 min (SE: 131 min, Director's cut: 148 min)
Hodnocení: 87%

Žánr: Drama, Dobrodružný, Thriller,

Režírujú: Henri-Georges Clouzot,


OBSAH

Las Piedras, malé, od zbytku světa odříznuté městečko v jedné nejmenované zemi střední Ameriky. Bezcílně tu marní čas horda dobrodruhů nejrůznějších národností, která horečně vyhlíží jakoukoliv naději, jak uniknout všudypřítomné bídě a nudě. Mezi nimi je i Mario (Yves Montand), kterému zpříjemňuje pobyt mladá obsluha místí krčmy Linda (Véra Clouzot); Jo (Charles Vanel), francouzský gangster s nervy z ocele; Bimba (Peter van Eyck), tajuplný Němec, který přežil nacistický pracovní tábor; a Ital Luigi (Folco Lulli), nejlepší Mariův přítel - ovšem jen dokud se Mario nedal dohromady s Joem. Jednoho dne se jim naskytne možnost, jak přijít k vytouženým penězům, které jim umožní únik ze země: vypukne požár ropného pole a americký koncern, jediný zaměstnavatel v kraji, nabídne mužům 2 000 dolarů, když ve dvou náklaďácích přepraví pro hašení nutný nytroglycerin. Čeká je 500 kilometrů dlouhá cesta, při níž může sebemenší nehoda vést k explozi zničujících následků...Podle románu Georgese Arnauda. V roce 1977 natočil William Friedkin remake SORCERER. 


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Olda54: Pro upřesnění dodávám, že jsou dvě verze tohoto filmu. Film byl natočen jako černobílý, ale vzhledem k jeho ohodnocení byl i dodatečně obarven. V odkazech jsou zastoupeny obě verze.
23. 07. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.