Défense de savoir

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1973 
Trvání: 95 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Thriller,

Režírujú: Nadine Trintignant,

Hudba: Bruno Nicolai,


OBSAH

Advokát Laubray přijme nabídku na obhajování Simone Hild, která je obviněna z vraždy svého přítele Jeana Raviera. Laubray v průběhu vyšetřování zjišťuje, že Ravier byl nejen informátorem policie, ale především že byl spojen s vysoce postaveným politikem Cristianim. Následně se ukazuje, že tragická smrt Cristianiho syna, která se stala v den Ravierova zavraždění, nemusela být náhodou. Laubray se však dostává do svízelného postavení, když zjišťuje napojení na politické špičky a vážené osobnosti.
Film DÉFENSE DE SAVOIR (Vědět zakázáno) patří k zástupcům klasické francouzské kriminálky, kdy zločin svými okolnostmi zasahuje do vysokých sfér. Tento typ filmů byl ve Francii v 70. letech velmi oblíbený, režisérka Nadine Trintignant ale tímto titulem nedosáhla kvalit špiček žánru, její parketa byla spíše ve snímcích psychologičtějšího ražení. Za zmínku stojí, že do hlavní role obsadila svého tehdejšího manžela Jeana-Louise Trintignanta, na scénáři se pak podílel její pozdější manžel, režisér Alain Corneau. Film byl natočen ve francouzsko-italské koprodukci, v Itálii proběhla premiéra o týden dříve než Francii. Do francouzských kin byl film nasazen 5. září 1973, ale ani v premiérovém nasazení neměl příliš velký úspěch, zastínily jej již běžící filmy R.A.S. nebo TONY ARZENTA (s Alainem Delonem), z premiér stejného týdne zabodoval především VELKÝ BAZAR. V celkové návštěvnosti za rok 1973 se titul DÉFENSE DE SAVOIR dostal těsně pod hranici první stovky filmů.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.