Une veuve en or

Obrazok
Zlatá vdova
Golden Widow, A

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

5.2 out of 10 based on 17 ratings Země: Francie  / Itálie  / Západní Německo  1969 
Trvání: 85 min
Hodnocení: 52%

Žánr: Komedie,

Režírujú: Michel Audiard,


OBSAH

Antoine a Delphine Bergerovi jsou šťastný manželský pár, do jejich bezstarostného života ale zasáhne závěť Delphinina amerického strýce. Ten své neteři odkazuje sto miliónů dolarů, ovšem s poněkud morbidní podmínkou, že do tří měsíců musí zemřít její manžel. Z dosud milující manželky Delphine se stává vypočítavá chladná žena, která je rozhodnuta podmínku splnit. Angažuje postupně několik nájemných vrahů, ale ani Antoine se nehodlá vzdát svého života po boku bohaté ženy. Po sérii nevydařených útoků na jeho život se nakonec pod změněnou identitou nechá najmout jako řidič své vlastní ženy. I když se zdá, že podmínka je splněna a Antoine pod novým jménem může klidně žít po boku své ženy, ozvou se vyděrači.
Film Vdova ze zlata (Une veuve en or) natočil podle vlastního scénáře Michel Audiard jako svůj druhý film. Jestliže jako scénárista slavil úspěchy po celé Evropě, k jeho režijním pokusům se kritici stavěli spíše skepticky. Konkrétně v tomto případě došli k závěru, že do hlavní role dědičky Delphine by se více hodila Mireille Darc, zatímco Michèle Mercier, těžící dosud ze slávy Angeliky, nesplnila očekávání. Za zmínku stojí fakt, že na scénáři se podílela předválečná hvězda Odette Joyeux. Film měl ve Francii premiéru 24. října 1969, a i když jej ve francouzských kinech vidělo přes milión diváků, nijak velký úspěch to nebyl.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.