Chatte, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  1958 
Trvání: 108 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Válečný, Romantický,

Režírujú: Henri Decoin,

Hudba: Joseph Kosma,


OBSAH

Manžel Suzanne Ménessierové je zavražděn Němci a ona následně přebírá jeho pozici v protinacistickém odboji. Přijímá přezdívku Kočka a zúčastňuje se první úspěšné mise do německé továrny, kde odcizí plány na výrobu nové ničivé zbraně. Seznamuje se se švýcarským novinářem Bernardem, který hledá milostné dobrodružství. Bernard je ve skutečnosti německým důstojníkem, skutečnou identitu jeho nové milenky ale odhalí jiný příslušník gestapa. Bernard má nyní úkol Kočku zlikvidovat, spokojí se ale s tím, že od ní získá informace o odboji. Většina členů odbojářské skupiny kolem Kočky je zatčena, jediná ona zůstává na svobodě.
Film Kočka (La chatte) vycházel ze skutečného životního příběhu slavné francouzské špiónky Mathilde Carré (1908-1970), která v letech 1941-1942 poněkud neprůhledně působila pro tajné služby několika zemí a po válce byla dvanáct let vězněna. Její osudy za války zpracoval do filmového scénáře slavný režisér Henri Decoin, který se špionážnímu žánru v té době začal věnovat častěji. Film byl natočen v průběhu ledna až března 1958 a premiéru měl již 18. dubna 1958. Lákadlem pro diváky byla kromě zajímavého příběhu Françoise Arnoul v hlavní roli a s třemi milióny diváků v kinech patřil k nejúspěšnějším titulům té doby. Henri Decoin se pak k tématu vrátil o rok později s filmem Kočka vytahuje drápy (La chatte sort des griffes).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.