Clé sur la porte, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  1978 
Trvání: 102 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Yves Boisset,

Hudba: Philippe Sarde,


OBSAH

Středoškolská profesorka Marie Arnault vyniká svým vstřícným přístupem ke studentům, pro své pedagogické metody však nenalézá vždy pochopení u vedení školy. Marie sama prošla velmi přísnou výchovou a neradostným dospíváním, zcela jiný styl života se snaží dopřát svým třem dětem. Když její manžel odjede do Kanady, zahájí výchovný experiment žití v otevřené komunitě, kdy do jejího bytu může kdykoliv přijít někdo z přátel jejích dětí, což funguje na známém principu klíče pod rohožkou. K dramatickému vyhrocení situace dochází v momentě, kdy je v přízemí domu napaden mladý homosexuál Philippe, jehož se Marie ujme.
Film KLÍČ PODE DVEŘMI (La clé sur la porte) natočil slavný režisér Yves Boisset podle stejnojmenného románu spisovatelky Marie Cardinal, který vyšel v roce 1972. Boisset se tímto filmem mírně odchýlil od své tvůrčí linie filmů kritických vůči policii a justičnímu systému, přesto ale vytvořil hodnotný aktuální titul. Film svými hereckými výkony obohatili Patrick Deawere a Annie Girardot (ta byla za svou roli nominována na Cézara), v dalších úlohách se objevili spíše neznámí herci. Ve francouzských kinech se film začal promítat 13. prosince 1978 a Annie Girardot touto premiérou před koncem roku završila mimořádně plodné a úspěšné období (z tohoto roku můžeme připomenout dodnes slavné filmy NĚŽNÉ KUŘE nebo JEDEN HOT A DRUHÝ ČEHÝ). Film Klíč pode dveřmi viděly jen ve Francii bezmála dva milióny návštěvníků kin.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.