Souvenirs d'en France

Obrazok
Vzpomínky na Francii

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1975 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Komedie,

Hudba: Philippe Sarde,


OBSAH

Příběh začíná za druhé světové války na francouzském venkově. Berthe je chudá dívka, která má milostný poměr s Hectorem, synem bohatých majitelů místní továrny. Hectorovi rodiče se snaží jejich vztah ukončit i za cenu toho, že Berthe musí uplácet. Během let se bohatí podnikatelé dostanou do svízelné finanční situace, zatímco postavení Berthe se výrazně zlepšuje...
Druhý celovečerní film slavného francouzského režiséra Andrého Téchiné začíná jako průměrné melodrama z francouzského venkova, postupem vývoje děje se ale mění ve zvláštní kombinaci dramatu a černé komedie. Film je sondou do proměny francouzské společnosti od německé okupace do současnosti, přičemž postavy jsou podružné, stěžejním prvkem je zde továrna, na jejíchž osudech se promítá úpadek bohatých podnikatelů a naopak vzestup středostavovských vrstev. André Téchiné měl sice již renomé mezi francouzskými filmaři, ale teprve tímto filmem se výrazně prosadil a teprve po Vzpomínkách na Francii byl do distribuce uveden i jeho první film, starý již pět let, který se však při svém prvním uvedení v roce 1969 setkal s negativními reakcemi. Vzpomínky na Francii se natáčely v režisérově rodišti ve francouzských Pyrenejích a jejich úspěchu napomohlo angažování hvězdné Jeanne Moreau, která zde prokázala schopnost komediální polohy. Francouzská premiéra filmu proběhla v září 1975.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.