Clair de terre, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1970 
Trvání: 98 min
Hodnocení: 0%

OBSAH

Mladý Pierre žije v Paříži se svým otcem, trpí ztrátou matky, která zemřela před šesti lety. S otcem si nerozumí a není spokojen se svým způsobem života. Jednoho dne se rozhodne odcestovat do Tuniska, kde se narodil, ale strávil tam jen rané dětství. Do severní Afriky cestuje v doprovodu starší ženy, která se jej snaží přimět k delšímu pobytu, Pierre má však nestálou povahu a chce co nejdříve vydělat dostatek peněz, aby se mohl vrátit do Francie...
Film VE SVITU ZEMĚ (Le clair de terre) byl třetím celovečerním filmem režiséra Guy Gillese, který byl i autorem scénáře a film také sám nasnímal. Potřetí také spolupracoval s mladým nadějným hercem Patrickem Jouané. Titul je zajímavý i z dalších důvodů; po patnáctileté přestávce se před filmovou kameru vrátil Jacques François, dříve představitel hlavních rolí, nyní se však přehrál do malých až epizodních rolí, jichž v následujících letech ztvárnil desítky. Naopak, Annie Girardot v tomto filmu na dlouhou dobu naposledy pouze sekundovala hlavnímu hrdinovi – po celá sedmdesátá léta totiž na ni čekaly výhradně hlavní role. Film se natáčel vzhledem k ději pochopitelně v Tunisku, ale také v Paříži a ve městě Deauville v Normandii. Francouzská premiéra proběhla 18. listopadu 1970.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.