Gojira

Obrazok
Godzilla
Godzilla

    
Celkové hodnotenie

5.0/10 (1 hlas)

7.3 out of 10 based on 828 ratings Země: Japonsko  1954 
Trvání: 98 min
Hodnocení: 73%

Žánr: Akční, Drama, Sci-Fi, Horor,

Režírujú: Iširó Honda,

Hudba: Akira Ifukube,


OBSAH

Japonský celovečerní umělecký film. Několik japonských nákladních lodí se z neznámé příčiny potopilo Po řadě pátrání bylo zjištěno, že původcem těchto katastrof byl pravěký ještěr, který přežil miliony let v hlubokém oceánu a teď byl vyrušen výbuchy vodíkových bomb. Godzilla, tak byla nestvůra nazvána, začala kolem sebe rozsévat zkázu. Armádní sbory, které proti ní podnikly řadu útoků, byly bezmocný. Nakonec napadla Tokio. Vědec dr Serizawa vynalezl přípravek, který uvolňoval tak ohromnou energii, že byla schopna Godzillu zabít. Dr Serizawa však odmítl vynález zveřejnit. Obával se, že by mohl být použit k sestrojení nové smrtonosné zbraně proti lidstvu. Nakonec, když viděl vzrůstající zkázu způsobenou Godzillou, souhlasil. Sám uvedl v moři, kde se v tu dobu Godzilla zdržovala, v činnost svůj vynález a byl svědkem smrti Godzilly. Zpátky se však už nevrátil. Aby zabránil zneužití svého objevu, rozhodl se k dobrovolné smrti v hlubinách oceánu. (FILMOVÝ PŘEHLED 47 / 1957)

Japonsko dalo světovému filmu mnoho velikánů, ale žádný z tvůrců ani herců se co do známosti nemůže měřit s padesátimetrovým monstrem celosvětově známým pod poangličtěným jménem Godzilla. Úspěch původního filmu, který držíte v rukou, odstartoval boom filmových monster v Japonsku, jejichž popularita se udržela až dodnes.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.