Král Šumavy

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (2 hlasů)

7.2 out of 10 based on 3431 ratings Země: Československo  1959 
Trvání: 93 min
Hodnocení: 72%

Žánr: Dobrodružný, Drama, Krimi,

Režírujú: Karel Kachyňa,

Hudba: Miloš Vacek,


OBSAH

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově - námět poskytl Rudolf Kalčík - se ještě podřizuje politické mytologii o zlých agentech, jejichž rejdy překazí hrdinní pohraničníci, ale pojetí příběhu i vypravěčství získávají výrazovou svébytnost, poučenou moderními trendy té doby. Kachyňa zde rozvedl své pojetí vojenských příběhů jako ryze chlapské záležitosti. Vizuální podobu filmu určuje hned úvodní sekvence, členitá jízda mokřitými šumavskými hvozdy, kdy majestátně vzrostlé stromy naznačují rozlehlost lesní pokrývky i její dumavou atmosféru. Černobílý obraz prostupuje baladičnost, proměněná ovšem ve vítězný chvalozpěv na odhodlané obránce hranic, jak zněl dobový slogan.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: tí agenti boli naozaj zlí a vyhadzovali do vzduchu majetok československého štátu- autor týchto zdanlivo "objektívnych" recenzií si nikdy neodpustí aby rýpol do socializmu a jeho hodnôt- je to iste zaťatý antikomunista alebo minimálne platený agent Západu agent vplyvu Západu... Kým fungovali naši pohraničníci- ako v tomto filme je názorne ukázané- agentií diverzanti mali malú šancu škodiť nášmu štátu a nám... za judášske západné peniaze.
26. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.