Škaredá dědina

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.1 out of 10 based on 142 ratings Země: Československo  1975 
Trvání: 83 min
Hodnocení: 61%

Žánr: Drama,

Režírujú: Karel Kachyňa,

Hudba: Zdeněk Liška, Jaroslav Krček,


OBSAH

Hospodářská krize dolehla počátkem 30. let také na obyvatele rázovitého moravskoslovenského venkova. Do rodné chalupy se z města vrací hlavní hrdina i se svou rodinou, protože nemohl nikde sehnat práci. Jenže mladší bratr jej nevítá s nijak otevřenou náručí... Režisér Karel Kachyňa se plně podřídil normalizačním požadavkům a natočil plochou ilustraci, která se zaklíná třídním bojem. Předlohu poskytl slovenský spisovatel Peter Jilemnický, ale dějiště bylo ve filmu pozměněno na folkloristicky vděčnější místo, aby režisér mohl vylíčit nejen místní kroje, ale také hudební zvyklosti.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: Peter Jilemnický bol český proletársky spisovateľ- ak je recenzent nielen prozápadný, ale aj ignorant, neznalý faktov(alebo ich zámerne prekrúca) čo je vlastne dnes skoro vždy spolu- tak nech radšej recenzie nepíše- a nech to nechá na nás, ktorí o tom dačo vieme. Jilemnický písal o vykorisťovaní chudoby za kapitalizmu- ktoré sa žiaľ teraz opäť vrátilo k nám...
25. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.