Erotikon

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.8 out of 10 based on 1063 ratings Země: Československo  1929 
Trvání: 85 min
Hodnocení: 78%

Žánr: Psychologický, Poetický, Romantický, Drama,

Hudba: Erno Košťál, Jan Klusák,


OBSAH

Erotikon uzavírá Machatého mimořádně intenzivní tvůrčí období let 1926-1929, kdy se mu po režijní stránce podařilo dokončit tři kvalitní filmy. Atraktivní „internacionálně" laděný název a mezinárodní herecké obsazení v čele se zkušeným Olafem Fjordem a jednadvacetiletou Itou Rinou, které si režisér „přivedl" z Berlína, měly podpořit plánované zhodnocení Erotikonu v zahraničí. Ovšem nejzásadnější přínos pro budoucí úspěch filmu představoval talentovaný kameraman Václav Vích, jenž byl schopen naplnit Machatého náročnou představu vizuální podoby díla.
Natáčení interiérových scén začalo v polovině listopadu 1928 a Machatý s Víchem podle novinových zpráv disponovali kamerou s nejnovějším americkým objektivem výjimečných kvalit, co se týkalo měkkosti a plasticity obrazu. Technické zázemí štábu doplňovaly speciální jeřábová konstrukce pro plynulé snímání pohybově náročných scén a ruční kamera, v několika případech použitá ke zvýraznění dramatičnosti situací.
Odvrácenou stranou mimořádné pečlivosti při přípravě obrazové stránky filmového díla byla menší scenáristická pozornost, věnovaná funkčnímu řešení a propojení některých detailů obsažených v linii příběhu. Druhá polovina filmu, přibližující osud hlavní hrdinky po příchodu do města, tak vykazuje několik prvoplánových scenáristických a inscenačních řešení, jejichž faktické nelogičnosti si povšimla již dobová kritika, např. dívka zesláblá nedávným porodem je dárkyní krve.
Z okruhu Machatého klíčových spolupracovníků na tomto díle je třeba kromě Václava Vícha a Vítězslava Nezvala zmínit autora scénického řešení arch. Julia von Borsodyho a mladého fotografa a budoucího experimentálního filmaře Alexandra Hackenschmieda. - Jiří Horníček

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.