Faust

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Československo  1989 
Trvání: 122 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Viktor Polesný, Zdeněk Potužil,

Hudba: Miki Jelínek,


OBSAH

Televizní přepis obou dílů tragédie J. W. Goetha o věčné lidské touze najít smysl života na této zemi. Pořad byl inspirován inscenací Divadla Na okraji z roku 1984.
Příběh doktora Fausta, který upsal svou duši ďáblu a ten si ho pak odnesl do pekla, přetavil v první velké dramatické dílo alžbětinský dramatik Christopher Marlowe podle knížky lidového čtení, která vyšla v Německu na konci 16. století a zachycovala skutečné i fiktivní události kolem tohoto muže, který opravdu žil a v němž se snoubila touha po poznání, magické schopnosti a vědomosti, stejně jako sklon k šarlatánství. Z Marlowa, z lidových historek a loutkových her pak vyšel J. W. Goethe a vytvořil jedno z největších děl světové literatury. Jeho obrovské dílo, které vznikalo několik desítek let, představuje jeden z nejsložitějších divadelních úkolů nejen rozlohou. Zatímco první část je určena především milostným příběhem Fausta a Markétky, druhá, představující Faustovo putování světem, je epizodická a filozofická. Goethovo dílo v sobě navíc nese chápání světa, jak se vyvíjelo od středověku do konce 18. století.
Inscenace Divadla na okraji měla premiéru v Junior klubu na Chmelnici v říjnu 1984. Vznikl pro ni nový znamenitý překlad Olgy Maškové. Režiséru Zdenku Potužilovi se podařilo skloubit oba díly tragédie v jedno představení s jasným dramatickým tahem. Jeho významnou složkou se stala hudba Mikiho Jelínka a herecké výkony zejména tří hlavních představitelů: Fausta Ondřeje Pavelky, Markétky Evy Salzmannové a Mefista Petra Lepši. Pro televizní záznam byla zvolena cesta přepisu divadelní inscenace v exteriérech. Hledala se nová výtvarná řešení, která by vytvořila významový ekvivalent inscenace divadelní a usnadnila a umocnila vnímání bohatého Goethova textu. V historii televizního cyklu Zveme vás do divadla tak vznikl ojedinělý pokus. Podařilo se nejen zaznamenat oba díly Goethova veledíla, které se i na jevištích objevuje více než zřídka, ale i vytvořit umělecky mimořádný přepis divadelního díla do televizní podoby.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.