Fortunat

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1960 
Trvání: 121 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Komedie,

Režírujú: Alex Joffé,


OBSAH

Julie Valcourt patří k dobře situované společenské vrstvě, její situace se ale změní, když je její manžel zatčen jako účastník odboje. Julie pak musí i s dvěma malými syny opustit okupovanou část Francie. Na cestě ji doprovází pytlák Noël Fortunat, který se z bezpečnostních důvodů začne vydávat za jejího manžela. Dojedou bezpečně do Toulouse, kde najdou ubytování, nadále vystupují jako manželský pár, i když jejich vztah se nadále odehrává jen v mezích přátelství, a to i přes odlišné sociální postavení. Sblíží se s židovskou rodinou ze sousedství a žijí prostým obyčejným životem. Stále jsou ale vystaveni nebezpečí zatčení…
Film FORTUNAT je dílem francouzského režiséra Alexe Joffe, který k němu zároveň napsal scénář (vyšel z literární předlohy spisovatele Michela Breitmana). Film je kombinací melodramatu a komedie s tragickými podtóny; komické scény se efektně střídají s dramatickými, nicméně v celkovém vyznění se jedná o zdařilou psychologickou studii, která zdůrazňuje možnost přátelství mezi lidmi odlišného sociálního postavení pod hrozbou nebezpečí. V hlavních rolích excelovala překvapivá a zdánlivě nesourodá dvojice – komik Bourvil a šarmantní dáma francouzského filmu, Michèle Morgan. V roli jednoho ze synů hlavní hrdinky se před kamerou poprvé objevil Frédéric Mitterand, synovec francouzského prezidenta Françoise Mitteranda. Kromě studiových sekvencí byly pořízeny také exteriérové záběry, které vznikly ve vesnici Ébreuil ve střední Francii. Ve Francii měl film premiéru 16. listopadu 1960.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.