Mort de Belle, La

Obrazok
Smrt Belly

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  1961 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Edouard Molinaro,

Hudba: Georges Delerue,


OBSAH

Stéphane Blanchon je učitel francouzštiny a se svou manželkou žije a pracuje ve Švýcarsku. Do svého domu přijmou manželé do podnájmu mladou Američanku Belle, která ve Švýcarsku studuje. Jednoho večera, když je Stéphane sám doma, je Belle v prvním patře domu uškrcena. Začíná vyšetřování a zdá se, že vinen je Stéphane. Obrací se proti němu veřejné mínění, podezřívá jej i manželka, pouze vyšetřující policista má pochybnosti...
Přestože je Édouard Molinaro dnes znám především jako tvůrce proslulých komedií, nelze opomíjet ani jeho tvůrčí snahy v žánru kriminálních filmů, kterému se věnoval především ve svých začátcích. Psychologicko-kriminální drama LA MORT DE BELLE patří k nejlepším z nich; zásluhu na tom má i kvalitní literární předloha slavného spisovatele Georgese Simeona. Film byl jednou z mála velkých příležitostí pro Jeana Desaillyho, který se jinak objevoval spíše ve vedlejších rolích. Premiéra filmu proběhla v březnu 1961, ale ani v prvních týdnech uvádění se příliš neprosadil. Celkově snímek ve francouzských kinech vidělo málo přes 800.000 lidí a patří mu tak za rok 1961 až 50. pozice v návštěvnosti kin.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.