Endless Summer, The

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

9.2 out of 10 based on 40 ratings Země: USA  1966 
Trvání: 95 min
Hodnocení: 92%

Žánr: Sportovní, Dokumentární,

Režírujú: Bruce Brown,

Hrají: Bruce Brown,


OBSAH

V roce 1966 natočil Bruce Brown legendární surfový snímek o cestě dvou surfařů z Californie za "perfektní vlnou" jejich života. Název Endless Summer koresponduje s hlavní myšlenkou filmu...s dostatkem času a peněz následovat vlny a léto po celém světe a prožívat tak "nekonečné léto". Tento film nadobro změnil náhled společnosti na surfovou komunitu, jež byla do této doby považována za bandu idiotů a otevřel bránu surfové kultuře do světa Hollywoodu. Surfaři Mike Hynson and Robert August opouštějí přes zimu nehostinné kalifornské pláže a vydávají se do různých koutu světa objevovat poznaná i nepoznaná surfová místa a prožívat své nekonečné léto. Cesta je zavádí přes panenské pláže západní Afriky, studené a žraloky hemžící se vody Jižní Afriky do slunné Austrálie. Zde na legendární Bells Beach nedaleko Melbourne { Bells Beach Surf Classic je od roku 1961 nejdéle běžící surfový závod na světe} potkávají budoucího několikanásobného mistra světa v surfingu a australskou legendu Nata Younga. Bohužel poznávají, že Austrálie je sice domovem jedněch z nejlepších surfových míst na Zemi, ale léto zde nepřináší ideální surfové podmínky a tak zamíří do místa kde věčné léto není jen snem ale skutečností, Hawai. Cestou ještě stihnou prozkoumat opuštěné pláže Nového Zélandu, na Tahiti zjišťují, že rčení "na Tahiti není surf", je pravdivé {ne tak docela, Teahupoo je jedno z nejvyhledávanějších a také nejnáročnějších surfových míst na světe, to bohužel Mike a Robert minuli} a svou cestu zakončí v Mece surfové kultury...Hawai, domov nejznámějších surfových pláží na světe {Piplie, Waikiki, Sunset beach}.

Tento snímek má na svědomí zrod takzvané "surf-and-travel" kultury, která se po uvedení tohoto filmu rozšířila po celém světe.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.