Winds of War, The

Obrazok
Vichry války

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.6 out of 10 based on 33 ratings Země: USA  1983 
Trvání: 883 min
Hodnocení: 76%

Žánr: Válečný, Drama,

Režírujú: Dan Curtis,


OBSAH

Před mnoha lety i u nás, na tv Prima odvysílaný seriál mapující na pozadí osudů rodiny vysokého amerického důstojníka (R. Mitchum) vývoj mezinárodní situace vedoucí k 2. sv. válce, až po útok Japonska na Pearl Harbor a vstup USA do ní. Seriál postavou vojenského přidělence USA v Německu nechává diváka nahlédnout i do méně známých skutečností a zákulisí špiček třetí říše, po vypuknutí války pak dále do stejného prostředí v Británii i Sovětském svazu. Jednotlivé postavy jsou vtaženy přímo do událostí 2. sv. války, jako je pád Waršavy, pronásledování židů, napadení SSSR, až po útok Japonska na USA. Válka je tak v celém ději v podstatě stále přítomná a domnívám se, že se tvůrcům podařilo vystihnout obraz doby, nálady ve společnosti na různých stranách konfliktu i jeho vlastní historický vývoj.

Je jistě škodou, že tento, svým způsobem pozoruhodný seriál, odvysílala Prima v slabší technické kvalitě, pravděpodobně dané stářím materiálu a jeho překodováním z NTSC. Domnívám se, že by si zasloužil obnovenou premiéru v restaurované podobě. Jak pro hvězdné obsazení, tak zejména pro svoji šíři ilustrace vývoje politické a válečné situace konce 30. a počátku 40. let 20. stol..
Seriál je ale i rozsáhlou rodinnou ságou, a tak rovněž milovníci této kategorie by si měli přijít na své.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.