Trio infernal, Le

Obrazok
Ďábelská trojice
Infernal Trio, The

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.9 out of 10 based on 22 ratings Země: Francie  / Západní Německo  / Itálie  1974 
Trvání: 107 min
Hodnocení: 79%

Žánr: Horor, Krimi, Komedie,

Režírujú: Francis Girod,

Hudba: Ennio Morricone,


OBSAH

Marseille, krátce po první světové válce. Šarmantní a uznávaný právník Sarret byl za své služby ve válce vyznamenán a vrací se domů. Jako milenku si přivede mladou Němku Philomenu, která ztratila práci i domov. Jako občanka poraženého státu se však nemůže zdržovat ve Francii, Sarret tedy vymyslí trik s fiktivním zemřelým manželem. Stejným způsobem pak tento podvod opakuje s Philomeninou sestrou Catherine. Sarret se dvěma milenkami pak profitují z životních pojistek obou „zemřelých“ manželů, situaci ale komplikuje jejich komplic Chambon, který je začne vydírat. Chambona se podvodná trojice zbaví tím, že jej rozpustí v kyselině sírové. Sarret pak pojme myšlenku na velký pojistný podvod – Catherine chce nechat pojistit u pěti pojišťoven, přičemž její smrt by měla představovat mladá žena umírající na tuberkulózu. Plány se jim však začnou vymykat z rukou...
Francis Girod začínal u filmu v různých profesích, mimo jiné jako herec a scénárista, film Ďábelská trojice byl jeho celovečerním debutem. Podařilo se mu angažovat nejen slavné herce, ale i známá jména v ostatních oborech (hudba Ennio Morricone). Film byl natočen podle literární předlohy spisovatelky Solange Fasquelle (*1933), Girod se podílel na vzniku scénáře. Ve své době byla Ďábelská trojice až příliš naturalistická, provokující a šokující, z dnešního pohledu se ale jedná o mírně hororový příběh, pikantní ale je, že byl založen na skutečném případu (zachováno bylo i jméno zločince Georgese Sarreta, který byl v roce 1934 popraven). Obdivuhodný herecký výkon podal Michel Piccoli, zvláště ale vynikla Romy Schneider, která byla za tento typ role osobně velmi vděčná, protože se konečně zbavila nálepky sladké Sissi, jež ji provázela dvacet let. Ve Francii měl film premiéru 22. května 1974.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.