Inzerát

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.4 out of 10 based on 34 ratings Země: Československo  1968 
Trvání: 61 min
Hodnocení: 84%

Žánr: Publicistický, Dokumentární,

Režírujú: Jindřich Fairaizl,


OBSAH

Vyměnili byste své dítě za nové auto? V roce 1968 nabídlo výměnu téměř tři sta rodičů. S několika příběhy se setkáte v unikátním dokumentu Jindřicha Fairaizla.
Od samého počátku televizního vysílání u nás hrála významnou roli publicistika a dokumentární tvorba. Nejen z hlediska televizního programu, ale i z hlediska celé společnosti a jejího vývoje. Ne náhodou po sovětské okupaci jako první museli odejít z televize publicisté. Mezi nimi byl i Jindřich Fairaizl, který se od prvopočátku věnoval morálním vztahům mezi lidmi, z nichž - podle jeho názoru - se odvozuje stav celé společnosti. Úspěchy i neúspěšnost své práce hluboce prožíval a ze zdánlivé marnosti svého úsilí patrně vyvodil i svůj odchod z tohoto světa.
Původně třídílný pořad Inzerát z roku 1968, který se později stáhl do dílu jediného, zrcadlí nemilosrdně vztah rodičů k bezbranným malým dětem. Vysíláme ho v autorově verzi, s jedinou výjimkou. Dovolili jsme si zaretušovat tváře jednotlivých aktérů. Ti sice se svým zveřejněním tehdy souhlasili, ale uplynulo půl století a my předpokládáme, že dnes jako staří lidé mohli změnit svůj názor na věc. Nejde - a Fairaizlovi také nešlo - o skandalizaci jednotlivce, ale o společenskou analýzu. A v té je Inzerát živý dodnes. I po pětatřiceti letech je tento dokument silným emocionálním zážitkem.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.