Strada lunga un anno, La

Obrazok
Cesta dlouhá jeden rok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Itálie  / Jugoslávie  1958 
Trvání: 162 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Giuseppe De Santis,


OBSAH

V horské vesnici Zagora je většina místních obyvatel nezaměstnaných, jeden z nich dostane nápad postavit vlastními silami silnici spojující nehostinnou oblast s pobřežím, což by mohlo pomoci oživit místní ekonomiku. Naráží ale na nedůvěru i neochotu, zvláště když se má na stavbě pracovat bez nároku na mzdu.
Film Cesta dlouhá jeden rok (La strada lunga un anno) vznikl v režii významného italského filmaře Giuseppe de Santise, který se ve své tvorbě věnoval převážně nepříliš optimistickým tématům. Míval i problém se zajištěním financí na natáčení, proto často musel točit v koprodukci, v tomto případě to byla Jugoslávie. Zatímco ve svých předchozích výrazných počinech Giuseppe de Santis akcentoval sociální problematicku a víru v lepší život, v tomto filmu rozšířil svou pozornost na práci jako prostředek ke sblížení lidí. Až na několik hlavních rolí se ve filmu objevují hlavně jugoslávští herci, obsazení ústředních ženských partů bývalou Miss Itálie Silvanou Pampanini a pohasínající hvězdou Eleonorou Rossi Drago se však ukázalo jako nepříliš vydařené. Diváky i odborníky tak zaujal jen Massimo Girotti oceněný za svůj výkon na festivalu v San Franciscu. V USA byl film navíc nominován na Oscara v kategorii neanglicky mluvených filmů.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.