Broken Silence


Deti iz bezdnyObrazok
Hlasy umlčených
Deti iz bezdny

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.9 out of 10 based on 32 ratings Země: USA  / Argentina  / Česko  / Rusko  2002 
Trvání: 300 min
Hodnocení: 89%

Žánr: Dokumentární,

Režírujú: Vojtěch Jasný, Luis Puenzo, János Szász, Pavel Čuchraj, Marcel Lozinski,


OBSAH

Produkce Stevena Spielberga a nadace Survivors of the Shoah Visual History Foundation pro vás připravili Hlasy umlčených. Seriál pěti filmů o lidské odvaze, hrdinství a triumfu nad zvěrstvy Druhé světové války. Tento úspěšný dokument byl vyroben ve spolupráci s nositelem Oscara Jamesem Mollem. Pět dokumentů, pět zemí, pět režisérů - Andrej Wajda, Vojtěch Jasný, Luis Puenzo, Janos Szasz, Pavel Čuchraj.

1. NĚKTEŘÍ PŘEŽILI

Argentinský filmař Luis Puenzo (režisér Oscarového filmu Oficiální verze) natočil španělsky mluvené výpovědi přímých svědků Holocaustu, kteří nyní žijí v Argentině a Uruguayi, a prostříhal je s archívními i současnými záběry. Penzo se pokusil nalézt paralelu mezi Nacismem a nejtemnějšími kapitolami Argentinské historie.

2. OČI HOLOCAUSTU

Režisér Janos Szasz, jehož otec byl jedním z těch, kteří Holocaust přežili, natočil maďarský dokument. Film zachycuje svědectví lidí, jež Holocaust zažili jako děti.

3. DĚTI Z HLUBIN

Rusky mluvený dokument pojednává o zkušenostech přímých svědků Holocaustu. O odporu, zradě, záchraně a touze pomstít se. Režisérem filmu je Pavel Čuchraj, který byl nominován na Oscara za snímek Zloděj.

4. PAMATUJI SI

Oscarový Andrzej Wajda režíroval polský dokument o osudech čtyř lidí, kteří přežili Holocaust. Jejich polšťí sousedé jim buď pomohli, nebo je udali.

5. PEKLO NA ZEMI

Český filmař Vojtěch Jasný natočil česky mluvený dokument o Terezínu. Odhalil ponurou historii tohoto modelového ghetta, které nacisti zřídili, aby svět uvěřil, že se židům vlastně neděje nic zlého.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.