Tigre se parfume à la dynamite, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  / Itálie  / Španělsko  1965 
Trvání: 122 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Mysteriózní, Komedie, Krimi, Dobrodružný,

Režírujú: Claude Chabrol,

Hudba: Jean Wiener,


OBSAH

Francouzský tajný agent Rapière, známý pod přezdívkou Tygr, je vyslán do Francouzské Guyany, kde má dohlédnout na navrácení pokladu z potopené lodi. Po krvavých bojích se ale poklad dostane do rukou skupiny revolucionářů, která jej chce prodat mezinárodní teroristické organizaci, aby získala finance na zbraně. Státní úřady se v celé akci obávají angažovat kvůli možné celostátní stávce, Tygr se tedy musí pokusit o získání pokladu na vlastní pěst...
Po úspěchu filmu LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE (Tygr má rád syrové maso) z předešlého roku se Claude Chabrol ujal režie dalšího podobného filmu, opět s Rogerem Haninem v hlavní roli. Chabrol natáčel oba filmy s agentem Tygrem pouze z komerčních důvodů, aby znovu získal důvěru producentů, nicméně dostál své profesionální pověsti. V případě tohoto druhého filmu, LE TIGRE SE PARFUME À LA DYNAMITE (Tygr se parfémuje dynamitem), se navíc odchýlil od dramatického vyznění příběhu a vytvořil spíše špionážní parodii. Odborná kritika vyčetla filmu příliš překombinovaný děj, málo pravděpodobné situace i obsazení hlavní role nepřesvědčivým Rogerem Haninem. Nic to ale nemění na faktu, že film znovu zaznamenal úspěch a Chabrol se pak mohl vrátit k natáčení psychologických thrillerů, které byly jeho doménou. Kromě Francie a Itálie se na filmu podíleli také španělští tvůrci a natáčení zčásti probíhalo ve španělských lokacích (Barcelona). Ve Francii měl film premiéru 2. listopadu 1965.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.