Tour de Nesle, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1955 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: Abel Gance,


OBSAH

Francie, 1315. Tour de Nesle je strážní věž na břehu Seiny a pro obyvatele Paříže je symbolem strachu a tajemství. Každé ráno se v řece pod věží objeví zmasakrované tělo šlechtice, přičemž bližší okolnosti jsou záhadné. Jednoho večera se ve věži ocitají dva přátelé – Buridan a d'Aulnay a je jasné, že se mají stát dalšími oběťmi. Zároveň se dozvídají, že vraždy organizuje královna Markéta Burgundská, která je zaslepená nenávistí k mužům...
Film VĚŽ NESLESKÁ je jedním z posledních děl významného francouzského režiséra, scénáristy a producenta Abela Gance, který se historickým tématům věnoval ve své kariéře častěji. Jako námět posloužila stejnojmenná divadelní hra Alexandra Dumase staršího, která byla na jevišti poprvé prezentována v roce 1832. Film nepatří k nejlepším režisérovým dílům (a vzhledem k Dumasovým fabulacím ani příliš věrohodným), přesto důstojně zastupuje historický žánr, který se ve francouzské kinematografii vždy těšil značné oblibě. Hlavní roli královny Markéty ztvárnila Silvana Pampanini, Miss Itálie z roku 1946 a v 50. letech idol ženské krásy na Západě. V roli Philippa d'Aulnay debutoval ve filmu významný divadelní herec Jacques Toja, kterého u nás známe především jako Ludvíka XIV. ze série o Angelice. V jedné z menších rolí se objevila Nelly Kaplan, která byla zároveň asistentkou režie a sama se krátce nato pustila do vlastní režie. Film měl premiéru 18. března 1955 a ve francouzských kinech jej viděly přes dva milióny diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.