Maria Malibran

Obrazok
Genius and the Nightingale, The

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Itálie  1943 
Trvání: 137 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Guido Brignone,


OBSAH

Slavnou francouzskou pěvkyni Marii Malibran sledujeme v době její největší slávy, úspěchů po celé Evropě, zároveň se před námi odvíjí její bouřlivý soukromý život, rozchod s manželem Eugène Malibranem, vztah s houslistou Charlesem de Bériotem i inspirativní setkání se skladateli Bellinim a Rossinim. Příběh končí nešťastným pádem z koně a zpěvaččinou smrtí ve věku 26 let.
Životní osudy významné mezzosopranistky pěvkyně Marie Malibran (1810-1836) s tragickým závěrem inspirovaly již krátce po její smrti spisovatele, ve 40. letech se krátce po sobě její kariéře věnovali i dva významní filmoví režiséři. Literární předlohy spisovatele Guida Cantiniho se chopil italský režisér Guido Brignone, který měl s životopisnými filmy již zkušenosti. Do titulní role operní divy 19. století byla angažována původem rumunská zpěvačka Maria Cebotari, hereckému obsazení pak dominovala řada významných osobností italského divadla. Vzhledem k tomu, že film vznikal v koprodukci s Německem, tak například v roli skladatele Vincenza Belliniho se objevil německý herec Gustav Diessl. Film měl premiéru v únoru 1943, krátce nato pak životní příběh Marie Malibran natočil významný francouzský režisér Sacha Guitry (La Malibran, 1944).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.