Sword of Honour

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.2 out of 10 based on 10 ratings Země: Velká Británie  2001 
Trvání: 191 min
Hodnocení: 82%

Žánr: Drama,

Režírujú: Bill Anderson,


OBSAH

Britská minisérie podle románu anglického spisovatele,satirik a humoristy Evelyna Waugha. Ústřední postavou je Guy Crouchback (Daniel Craig), pětatřicetiletý Angličan, který po vypuknutí II. sv. války vstoupí do armády. Jako voják chce dosáhnout vážnosti, zažít pocit hrdinství a především přesvědčit svou svůdnou exmanželku Virginii (Megan Dodds) o své hodnotě a kvalitách, neboť přestože jsou rozvedeni, Guy je k Virginii stále velmi přitahován. Ačkoli je odhodlán bojovat ve válce s nepřítelem, bojuje hlavně sám se sebou. Musí se vyrovnat s absurditou života v britské armádě, korupcí a nesmyslnou byrokracií a nakonec i s tvrdou realitou války. Guyovi společníci ve zbrani jsou většinou prolhaní zbabělci, které žene především touha po vojenských poctách a možnost chlubit se vojenskými vyznamenáními. Jejich počínání na bojišti je více komické, než hrdinské a honosí se spíše válečnými neúspěchy. Děj filmu prochází celou Evropou. Od předválečné Anglie, kde vyšší společenská vrstva žije životem plným radovánek a popíráním skutečné reality, přes vojenské mise kapitána Crouchbacka odehrávající se ve Francii, na naprosto zničené Krétě, v Jugoslávii a dalších zemích, až po jeho návrat do Anglie.
Autor knižní předlohy čerpal z vlastních zážitků z II. světové války, kdy nastoupil k námořnictvu a později sloužil ve speciálních jednotkách Commandos. Po skončení války odmítl převzít Řád britského impéria.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.